کلید قدرت درون

چگونه می توانیم در مواقع سخت ، متعادل و متصل باقی بمانیم و یک بحران را پس از دیگری تجربه کنیم؟ چگونه قلب خود را در میان این همه بی اطمینانی باز نگه داریم؟

یکی از کلیدهای مقاوم شدن ، نزدیکتر از انست که فکر میکردم چند سال پیش ، من یک دوره فوق العاده چالش برانگیزی را پشت سر گذاشتم. من بعد از سه سال آموزش صومعه را ترک کردم. من به بیماری لایم مبتلا شدم و با سردرد ، درد بدن و خستگی سر و کار داشتم. همزمان پدر 72 ساله ام را با عفونت تهدید کننده زندگی در بیمارستان بستری کردم.

بنابراین چندین ماه سختی به دنبال داشت ، موجی از سنگینی یکی پس از دیگری.

من بسیار در مورد نوع قدرت درونی مورد نیاز در چنین شرایطی وبه طیف وسیعی از ویژگی هایی که به ما کمک می کنند فکر کردم. این لیست اطمینان بخش است:
لطافت ، شجاعت ، صبر ، دلسوزی ، تعادل ، شفافیت ، انرژی ، استواری ، شادی و اتصال … نام چند مورد است.
یک ظرفیت در همه ما وجود دارد که آنقدر اساسی است که نمی دانم بدون آن چگونه زنده می ماندم. این همیشه در اینجا است ، منتظر است تا به اندازه کافی سرعت را کاهش دهیم تا متوجه آن شوی.

من در مورد تجسم صحبت می کنم

ظرفیت ما برای احساس و سکونت کامل در این بدن فیزیکی شاید یکی از کلیدهای مقاوم شدن باشد. وقتی در بدن حضور داریم ، می توانیم احساسات دشوار را تجربه کنیم ، از ارتباط با بدن خود نیرو بگیریم و آنچه را همراه با ثبات و اطمینان درونی به دست آوریم. این امر برای توسعه معنوی بسیار مهم است ، زیرا بودا از بدن به عنوان ”اولین پایه برای ایجاد هوشیاری“ یاد می کند.

ما با توانایی طبیعی مان، برای حس احساسات و تجربه ی عواطفمان در بدن به طور واضح، به دنیا می آییم. ما به دلیل تجربیات فرهنگی که بر فکر و منطق اهمیت زیادی میدهد، یا جامعه مصرفی که ارضاع خواسته های هیجانی و فوری را بجای هوش عاطفی قلمداد می کند ؛ رضایت از بودن در لحظه را از طریق ارتباط با بدن را از دست داده ایم. مدتها طول کشید تا بتوانم دوباره بدنم را حس کنم. این خودش یک سفر است. ایجاد رابطه عمیق تر با بدن به زمان ، صبر و بخشش فراوان نیاز دارد. این منبع در زندگی من چنان مهم بوده است که می خواستم چند نکته در مورد چگونگی تعمیق احساس تجلی خود را بیان کنم.
حرکت را کاووش کنید : بدن ما برای حرکت طراحی شده است. از تجربه حرکت لذت ببرید. به آرامی و با آگاهی حرکت کنید.
احساس لذت کنید : وقت بگذارید تا لذت حسی را که مشاهده می کنید متوجه و کاملاً تجربه کنید: تصویر ، صدا ، مزه ، بو ، لمس. همانطور که تجربه می کنید ، تأثیر کلی بر بدن شما چیست. آیا چیزی آرام می شود یا نرم می شود؟
استراحت در بدن : سعی کنید حس کلی نشستن ، ایستادن ، راه رفتن یا دراز کشیدن بدن را بدست آورید. آیا می توانید جرم ، وزن یا گرمای آن را احساس کنید؟ ببینید آیا می توانید با حس کلی بدن داشتن قرار بگیرید.

با گرمی،
اورن ج